Kobyłka to miasto oddalone o 17 km od Warszawy w kierunku północno-wschodnim.

Miasto jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Łączy cenne zalety: leży nieopodal Warszawy, a jednocześnie gwarantuje zacisze, spokój. Tereny leśne stanowią tu 22% powierzchni. Składają się na nie okoliczne lasy oraz obszar rezerwatu przyrody Grabicz w dzielnicy Stefanówka. Dodatkowo miasto jest też skomunikowane z Zalewem Zegrzyńskim, mieszkańcy posiadają dogodny dostęp do stawów kąpieliskowych w sąsiedniej Zielonce oraz korzystają z nowoczesnej pływalni w sąsiednim Wołominie.

Kobyłka jest skomunikowana z Warszawą głównie pociągami Kolei Mazowieckich. Dojazd w kierunku stacji Warszawa Wileńska trwa około 15 minut, są również dostępne połączenia w kierunku stacji Wschodnia, Śródmieście, Zachodnia. Miasto posiada też kilka linii autobusowych (II strefa ZTM Warszawa), a z położonego nieopodal Wołomina można również wsiąść do dalekobieżnych pociągów PKP InterCity.

W roku 2020 został oddany do użytkowania węzeł drogowy "Kobyłka" przy trasie S8 (Wrocław-Białystok) co pozwala również w kilkanaście minut dotrzeć do Warszawy. W roku 2023 rozpoczęły się prace przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 634 co docelowo usprawni wyjazd w kierunku Zielonki, ul. Marsa i Trasy Siekierkowskiej/ Łazienkowskiej w Warszawie.

W sąsiednim, powiatowym Wołominie znajduje się galeria handlowa z kinem, dzięki której na większe zakupy nie trzeba już jeździć do Warszawy. W ostatnich latach udało się podnieść z pomocą Funduszy Europejskich poziom rozwoju infrastruktury miejskiej: miasto jest prawie w 100% skanalizowane, posiada sieć wodociągową, gazową i światłowodową, wciąż rozwijana jest też sieć ścieżek rowerowych, w tym tych skomunikowanych z Warszawą. 

Kobyłka należy do grona nielicznych miast mogących się poszczycić zabytkiem klasy zerowej, mianowicie bazyliką mniejszą pod wezwaniem Św. Trójcy.

A.M.M. MAZUREK SP.K.
ul. MIESZKA I 51, 05-230 KOBYŁKA


A.M.M © 2011-2024 · POLITYKA PRYWATNOŚCI

TWORZENIE STRON WWW PEDROS.COM.PL