AMM od 16 lat na rynku AMM doświadczenie poparte wybudowaniem ponad 600 mieszkań AMM budownictwo jedno i wielorodzinne AMM pierwsze w Kobyłce osiedlowe systemy odwodnień na nowych osiedlach deweloperskich AMM pierwsze w Kobyłce place zabaw na nowych osiedlach deweloperskich

Kobyłka i okolice Informacje na temat miasta Kobyłki i jego okolicach

Kobyłka to miasto oddalone o 17 km od Warszawy w kierunku północno-wschodnim. Miasto jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Łączy cenne zalety: leży nieopodal Warszawy, a jednocześnie gwarantuje zacisze, spokój. Tereny leśne stanowią tu 22% powierzchni. Składają się na nie okoliczne lasy oraz obszar rezerwatu przyrody Grabicz w dzielnicy Stefanówka. Dodatkowo miasto jest dobrze skomunikowane z Zalewem Zegrzyńskim, posiada dogodny dostęp do stawów kąpieliskowych w sąsiedniej Zielonce oraz korzysta z nowoczesnej pływalni w Wołominie..

Kobyłka jest skomunikowana z Warszawą pociągiem Kolei Mazowieckich oraz kilkoma liniami autobusowymi. Świeżo wyremontowana linia kolejowa zapewnia sprawny dojazd w ciągu kilkunastu minut do stacji W-wa Wileńska (stacja metra W-wa Wileńska). W roku 2020 został oddany do użytkowania węzeł drogowy "Kobyłka" przy trasie S8 co pozwala również w kilkanaście minut dotrzeć do Warszawy. W bieżącym roku rozpoczną się prace przy rozbudowie ul. Żołnierskiej/Marsa w kierunku Warszawy (bezkolizyjna estakada) co z kolei usprawni wjazd w kierunku Trasy Siekierkowskiej. W sąsiednim Wołominie znajduje się Galeria Handlowa z kinem, dzięki której na większe zakupy nie trzeba już jeździć do Warszawy. W ostatnich latach udało się podnieść z pomocą Funduszy Europejskich poziom rozwoju infrastruktury miejskiej: miasto jest prawie w 100% skanalizowane, posiada sieć wodociągową, gazową i światłowodową, powstaje też sieć ścieżek rowerowych. Kobyłka należy do grona nielicznych miast mogących się poszczycić zabytkiem klasy zerowej, mianowicie bazyliką mniejszą pod wezwaniem Św. Trójcy.

Kobyłka Kobyłka Kobyłka Kobyłka Kobyłka
A.M.M © 2011-2022 · polityka prywatności
developed by SAWI