AMM od 10 lat na rynku AMM doświadczenie poparte wybudowaniem ponad 400 mieszkań AMM płytki gresowe na zewnątrz AMM materiały ograniczające przenikanie dźwięków między lokalami AMM osiedlowe profesjonalne systemy odwodnienia AMM osiedlowe place zabaw

Kobyłka i okolice Informacje na temat miasta Kobyłki i jego okolicach

Kobyłka to miasto oddalone o 17 km od Warszawy w kierunku północno-wschodnim. Miasto jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Łączy cenne zalety: leży nieopodal Warszawy, a jednocześnie gwarantuje zacisze, spokój. Tereny leśne stanowią tu 22% powierzchni. Składają się na nie okoliczne lasy oraz obszar rezerwatu przyrody Grabicz w dzielnicy Stefanówka. Dodatkowo miasto jest dobrze skomunikowane z Zalewem Zegrzyńskim, posiada dogodny dostęp do stawów kąpieliskowych w sąsiedniej Zielonce oraz korzysta z nowoczesnej pływalni w Wołominie.

Kobyłka jest skomunikowana z Warszawą pociągiem Kolei Mazowieckich oraz kilkoma liniami autobusowymi. Świeżo wyremontowana linia kolejowa zapewnia sprawny dojazd w ciągu 18 minut do stacji W-wa Wileńska (stacja metra W-wa Wileńska). W roku 2017 został oddany do użytkowania główny ciąg trasy S8, obecnie czekamy na dokończenie prac budowlanych na węźle ‘Kobyłka’ przy ul. Przyjacielskiej (mieszkańcy korzystają już z wjazdu na węzłach Radzymin i Zielonka). W bieżącym roku kończą się prace przy rozbudowie ul. Żołnierskiej/Marsa co z kolei usprawni wjazd/wyjazd w kierunku Trasy Siekierkowskiej. W sąsiednim Wołominie znajduje się nowa Galeria Handlowa z kinem, dzięki której na większe zakupy nie trzeba już jeździć do Warszawy. W ostatnich latach udało się podnieść z pomocą Funduszy Europejskich poziom rozwoju infrastruktury miejskiej: miasto jest prawie w 100% skanalizowane, posiada sieć wodociągową, gazową i światłowodową, powstaje też sieć ścieżek rowerowych. Kobyłka należy do grona nielicznych miast mogących się poszczycić zabytkiem klasy zerowej, mianowicie bazyliką mniejszą pod wezwaniem Św. Trójcy.

Kobyłka Kobyłka Kobyłka Kobyłka Kobyłka
A.M.M © 2011-2021 · polityka prywatności
developed by SAWI