AMM od 16 lat na rynku AMM doświadczenie poparte wybudowaniem ponad 600 mieszkań AMM budownictwo jedno i wielorodzinne AMM pierwsze w Kobyłce osiedlowe systemy odwodnień na nowych osiedlach deweloperskich AMM pierwsze w Kobyłce place zabaw na nowych osiedlach deweloperskich

Perła Baroku 2014 Galeria z festiwalu Perła Baroku - koncerty mistrzów

Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku VII

PERŁA BAROKU 2014
„MUZYKA BEZ GRANIC”

Pod takim hasłem w dniach 8-15 czerwca odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów”. Niezwykłą popularność tego wydarzenia łatwo wyrazić w liczbach: dotąd odwiedziło festiwal blisko 25 tys. osób, występowali tu artyści z kilkudziesięciu krajów, w tym zdobywcy najbardziej prestiżowych nagród jak Midem czy Grammy. Jednak to atmosfera koncertów, począwszy od pierwszego - w maju 2008r., przyciąga na „Perłę” tłumy wielbicieli.

Festiwal 2014 objęty jest honorowym patronatem Arcybiskupa Henryka Hosera
i Burmistrza Roberta Roguskiego.

Inauguracja - 8 czerwca

Dla wielu bywalców kobyłkowskich koncertów nadejdzie w tym roku długo wyczekiwany wieczór. Po siedmiu latach festiwal zainauguruje bowiem twórczyni i wieloletnia dyrektor imprezy, wiolonczelistka, Anna Szarek-Lisiewicz. Artystka jest jedyną w Polsce dwukrotną zwyciężczynią Międzynarodowego Konkursu im.Pendereckiego, finalistką Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych, wyróżniana była zresztą nie tylko nagrodami muzycznymi, ale także np.„Certyfikatem dobroczynności” Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej wykona wybrane najpiekniejsze dzieła od baroku po XXw.

Światowe prawykonanie - 10 czerwca

Wszystkie koncerty będą zgodnie z tytułem tej edycji prezentować muzykę przeróżnych gatunków, by pokazać niezależnie od stylu istotę muzyki: jej piękno i energię. Festiwal zaprezentuje w tym roku także dwa prawykonania. Znakomity Marek Roszkowski, pierwszy oboista Polish Festival Orchestra Krystiana Zimermana, absolwent królewskiej akademii muzycznej w Angli, wraz z Opera Quartet, wykonają polskie prawykonanie koncertowe Serenady KV 388 Mozarta, w odnalezionym niedawno opracowaniu na obój i smyczki samego autora. Gościem szczególnym koncertu będzie Sebastian Krajewski (syn znanego wszystkim Seweryna). Młody Krajewski należy do grona wybitnie utalentowanych polskich kompozytorów nieawangardowych. Jest absolwentem Guildhall School of Music and Drama w Londynie, komponuje muzyke koncertową, filmową, telewizyjną (m.in.„M jak miłość“, „Na dobre i na złe“), teatralną, a także piosenki. Marek Roszkowski w raz z Opera Quartet wykonają światowe prawykonanie „Koncertu na obój i kwartet“ tego kompozytora. Oprócz prawykonań- także muzyka filmowa Ennio Moricone, i bodaj najpiękniejszy barokowy koncert na obój- Benedetto Marcello koncert d-moll.

Viva Flamenco! - 12 czerwca

Zapewne zachwyci publiczność autorski projekt Carlosa Piñany - jednej z najjaśniejszych gwiazd gitary flamenco na świecie. Piñana jest potomkiem legendarnych hiszpańskich gitarzystów i sam znakomicie sobie poczyna na tej najwyższej światowej półce. Otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. Narodową Nagrodę Gitary Koncertowej „Ramon Montoya” na festiwalu Cordoba Art Flamenco, I Nagrodę „Sabicas” na Narodowym Festiwalu Flamenco w Calasparra, I Nagrodę „Bordon Minero” na Międzynarodowym Festiwalu Cantes Mineros, oraz nagrodę „Importante 98″ przyznawaną przez bardzo wpływową gazetę „La Opinión de Murcia”. Podczas koncertu w Kobyłce towarzyszyć mu będzie na gitarze i cajonie Andrzej Lewocki – polska ikona gitary flamenco.

Koncert ten odbędzie sie pod patronatem Starosty Wołomińskiego Piotra Uścińskiego.

Zdobywcy grammy - 15 czerwca

Wisienką na festiwalowym torcie bedzie bogaty w standardy amerykańskie i klasyczną wirtuozerię koncert fantastycznego Rastrelli Cello Quartet -zdowbywców nagrody Grammy. Rastrelli to czterech znakomitych wiolonczelistów, którzy koncertują w największych salach Europy, Azji i Ameryki. Kira Kravtzoff - lider zespołu - był studentem m.in legendarnego Daniła Szafrana i najmłodszym w historii finalistą Ogólnorosyjskiego Konkursu Wiolonczelistów. Cały kwartet oprócz wykształcenia rosyjskiego ukończył także klasę wiolonczeli prof. Boocka (Melos Quartet) w Niemczech i tam stacjonuje. Ich przepiękne brzmienie m.in.w świetnych aranżacjach Piazolli (wszystkie aranzacje przygotowuje dla Rastrelli Quartet jeden z wiolonczelistów- Sergio Drabkin) uwodzi publiczność na całym świecie.

Mecenas Festiwalu:
SKOK Wołomin

Sponsor:
A.M.M. Mazurek

Partner:
PGE Dystrybucja o.Warszawa

Gości Artystów:
Hotel Trylogia Zielonka

Patronat Medialny:
RMF Classic, Magazyn Charaktery, magazyn BusinessWoman&life, magazyn Eurogospodarka, magazyn Kurier Warszawski, Radio Warszawa, Radio FaMa, Dobry Znak, Idziemy, Fakty wwl., Moja Gazeta Regionalna, MyWolomin.pl

Organizator:
www.BestArtPromotion.com, Dyrektor Festiwalu: Anna Szarek-Lisiewicz

Szczegółowy program koncertu dostępny jest na stronie organizatora

A.M.M © 2011-2023 · polityka prywatności
developed by SAWI